Silvia Talpašová

Inštruktorka

 

Vzdelanie: 

2019 Vzdělávací zařízení Mavera s.r.o., Lom, ČR

         Rekvalifikace akreditovaného vzdelavacího programu - Instruktor dětského plavání

2019  Školícií středisko s akreditací MŠMT ČR Miroslav Matuška, Dobruška, ČR

Plavčík

 

Volám sa Silvia a moje najlepšie rozhodnutie v živote bolo stať sa mamou. Mamou 2 dcér Emky a Lejky.
 
Cesty v živote sú nevyspytateľné a tak to bolo aj v mojom prípade. Po skončení gymnázia bolo mojím snom stať sa veterinárkou a začala som študovať veterinárne lekárstvo na vysokej škole. Počas tých rokov štúdia som pochopila, koľko veľa času pre to musím obetovať, prišla som tak o svoj voľný čas, o svoje záľuby, okrem školy neexistovalo nič ďalšie. Po 4 rokoch štúdia som sa rozhodla zo školy odísť, našla si prácu v Košiciach v Telekome a venovala sa svojim záľubám.
 
Neskôr na rad prišli mamičkovské povinnosti a s nimi aj môj prvý kontakt s baby plávaním. S prvou dcérkou Emkou sme začali navštevovali hodiny plávania, keď mala 6 mesiacov . Bol to pre nás super spoločne strávený čas. Pamätám si, ako som si na úplne prvej hodine pomyslela, aká to musí byť super práca plávať s bábätkami. Vôbec by mi ale nenapadlo, že to nakoniec budem robiť aj ja. Po roku a pol sa nám narodila 2.dcérka, s ktorou sme začali vaničkovať už pár týždňov po narodení. Chodila k nám domov lektorka Daša a ukázala nám, ako "plávať" s Lejkou vo vani. Keď trochu podrástla, pokračovali sme v kurzoch plávania už u nej v bazéne v Kačiatkove. Plávali obidve dcérky, veľa sa toho naučili,vodu milovali a milujú ju doteraz. Asi pred rokom a pol mi Daša povedala o kurze v Čechách, kedy som sa fakt začala zamýšľať nad prácou inštruktorky detského plávania. S podporou mojej rodiny sa mi podarilo absolvovať kurz, získať potrebné certifikáty a po skončení materskej dovolenky začať pracovať v Kačiatkove.
 
S prácou som veľmi spokojná,lebo mám stále veľa času na svoje deti a záľuby. Chodíme veľa do prírody s našimi psami, na turistiku, bicyklujeme, korčuľujeme, užívame si spoločný čas. Takýto život ma robí skutočne šťastnou.